Wieczory Złotnickie - zaproszenie

Dnia 19.05.2013 (niedziela) w Parafii Matki Bożej Różańcowej Wrocław-Złotniki (ul. Wielkopolska 3-5), o godz. 20.00 w ramach cyklu Wieczory Złotnickie, odbędzie się niezwykły koncert, w którym zaprezentuje się berlińska Orkiestra Symfoniczna "Cappella Academica" Uniwersytu Humboldta w Berlinie. Orkiestra ta, jest najstarszym istniejącym zespołem na uczelni. Może ona się poszczycić ponad czterdziestopięcioletnią tradycją muzyczną - czyli regularnymi koncertami symfonicznymi utrzymanymi na najwyższym poziomie akademickim. Z ciekawszych projektów Orkiestry należy wymienić: cykl koncertów zatytułowanych "Sound & Science" w 2005 roku, udział w Festiwalu Muzyczne Lato w Chorin w 2008 roku, a także wymiany z innymi orkiestrami uniwersyteckimi oraz trasy koncertowe do Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Francji, a także wielokrotnie do Włoch. W swoja pięćcappella_gesamt_2012gdziesiątą rocznicę istnienia w 2013 "Cappella Academica" planuje swój wyjazd do Polski. Orkiestra składa się z około 75 muzyków - studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, a także absolwentów, profesorów, lekarzy, pracowników instytucji akademickich i innych świeckich, kochających muzykę. Dyrygentem orkiestry jest Tobias Mehling. Repertuar zespołu obejmuje dzieła wszystkich epok począwszy od baroku, a na muzyce współczesnej kończąc.

W swoim jedynym koncercie we Wrocławiu Orkiestra zaprezentuje niezwykle atrakcyjny program symfoniczny, składający się z klasyki utworów muzyki poważnej.

PROGRAM KONCERTU:

  • Wolfgang Amadeusz Mozart - Uwertura do opery  „Dyrektor Teatru" KV 486
  • Piotr Czajkowski - Wariacje A-dur na wiolonczelę i orkiestrę op. 33
  • Wolfgang Amadeusz Mozart - Uwertura do opery  „Łaskawość Tytusa"€ KV 621
  • Ludwig van Beethoven - Symfonia Nr. 1 C-Dur op. 21
  • Solistą wieczoru będzie wiolonczelista - Jonathan Weigle, a całość poprowadzi Tobias Mehling.

 

WSTĘP WOLNY! Organizatorzy: Musik Reisen Faszination (Baden-Baden, Niemcy) Parafia Matki Bożej Różańcowej Wrocław-Złotniki

Patronat medialny TVP Wrocław oraz Gościa Niedzielnego GN

 logo TVP Wrocław prasa       oraz Opieka medialna  RMF Classic RMFClassic .