Zakończył się IV Festiwal!

Published Date : Kwiecień 28, 2014
Author : admin
Wielka Gala na Wrocławskim Rynku, przed kilkutysięczną publicznością, była ostatnim akcentem tegorocznego konkursu chórów. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 12 zespołów z Polski, Węgier, Litwy, Czech oraz Macedonii.
Grand Prix – nagrodę prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zdobył chór Miraculum Children’s Choir (Kecskemét, Węgry / Hungary).
(Pełny protokół jury na stronie festiwalu.)

Galeria Festiwalowa
Koncert poprowadzili wspólnie pani Maria Zawartko – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia oraz Jakub Kowalczyk, a nagrody zostały wręczone przez panią prezydent Annę Szarycz, Konsula Honorowego Republiki Włoskiej: Panią Monikę Kwiatosz, dr Andrea Angelini, oraz dyrektora Festiwalu Artura Wróbla.
W tym roku wydarzenia konkursowe znów splotły się z postacią Jana Pawła II, pierwsza edycja Vratislavia Sacra kończyła się w dniu beatyfikacji a tegoroczna w dniu kanonizacji naszego wielkiego Rodaka. Dlatego też zostaliśmy włączeni w program miejskich uroczystości związanych z tym historycznym wydarzeniem i możliwość wystąpienia na scenie na Rynku Wrocławskim dla kilkutysięcznej publiczności.
 
Dziękujemy wszystkim słuchaczom, którzy licznie gromadzili się podczas koncertu inauguracyjnego, koncertów na Złotnikach, Gądowie, Nowym Dworze oraz na Psim Polu a także tym z Państwa, którzy towarzyszyli chórom przez cały dzień sobotnich przesłuchań konkursowych.
Zapraszamy ponownie w maju 2015, w same Zielone Świątki na kolejne, piąte już spotkanie z sakralną muzyką chóralną.
Na koniec podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, których pomoc przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia, to jest: wolontariuszom obsługującym festiwal, gminie Wrocław za dofinansowanie, prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi za ufundowanie Grand Prix, IMPART’owi, proboszczom parafii na Złotnikach, nowym Dworze, Gądowie oraz Psim Polu za przyjęcie chórów z koncertami, ojcom Oblatom za cierpliwość i przyjęcie festiwalu pod swój dach już po raz czwarty i wielu jeszcze nie wymienionym osobom, wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość. Do usłyszenia za rok!