Czerwiec w kolorze cielo czyli XX Spotkania Muzyczne u Oblatów

Kto nie lubi włoskich piosenek? Chyba trudno znaleźć takią osobę, bez względu na epokę. Jak tu nie śpiewać pod niebem w kolorze cielo, gdy maj trwa przez dziewięć miesięcy w roku, a pozostałe trzy to niestety czerwiec? Jak tu nie tworzyć pieśni, piosenek, canzon frywolnych, zadumanych, śpiewnych, wpadających w ucho, chwytających za serce...

Włoskich kompozycji wysłuchamy podczas wyjątkowego - jubileuszowego koncertu 6 czerwca o godz. 18:00. W ramach XX Spotkań Muzycznych u Oblatów w  Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach wystąpi chór Carla Amori z Rimini.

Zespół składa się z ok 30 śpiewaków.  Został założony w 1979 roku w Rimini i specjalizuje się w muzyce kościelnej. Brał udział w licznych konkursach chóralnych, nagraniach radiowo - telewizyjnych oraz występował na koncertach i uroczystościach we Włoszech (m.in. w Bazylice Św. Piotra), w Wielkiej Brytanii, Francji i Szwecji.

Dyrygentem zespołu jest prof. Andrea Angelini z Bolonii. Absolwent Frescobaldi Conservatory w Ferrarze,  Uniwersytetu w Mediolanie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Cremaschi, ukończył również studia muzyki sakralnej w Modenie i Rzymie oraz studiował grę na organach w konserwatorium w Pesaro. Od 1988, Andrea Angelini dyrygował wiele koncertów z chórem Carla Amori we Włoszech i zagranicą. Pracował również z Cattolica City Choir i Cesena Lyric Choir. W roku 1996 został dyrektorem artystycznym chóru katedry Rimini. Andrea Angelini był członkiem Jury konkursów chóralnych: Warszawski Festiwal Chóralny, Grand Prix Slovakia, Malta Choir Festival, Cantonigros Choir Competition, Jersey Choir Competition, The Prague Competition for Blind Musicians, The Rhodes Music Competition.

W programie usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: G. Ancina, G. P. Da Palestrina, J. Arcadelt, T.L. Da Victoria, I. Strawinsky, A. Angelini, V. Miskinis, E. Morricone, R. Dubra, J.E. Moore, K. Nysted, G. Aichinger.

 

Za pośrednictwem ks. Jerzego Popiełuszki chór będzie się modlić swoim śpiewem w intencji powodzian.

Poniżej zdjęcie chóru Carla Amori z Rimini.