Zapraszamy na koncert

W imieniu organizatorów: Opactwa Cystersów w Lubiążu oraz Chóru Kościoła św. Stefana w Krefeld, a także Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu – współorganizatora, zapraszamy na uroczysty koncert w ramach polsko-niemieckiej wymiany kulturalnej w sobotę 11.09, o godz. 18:00 w Kościele Opactwa Cystersów w Lubiążu.

Usłyszymy wielkie działa niemieckiej muzyki romantycznej: Wielką Mszę nr 3, f-moll na solistów, chór i orkiestrę Antona Brucknera oraz fragment Symfonii nr 3, d-moll Gustava Mahlera; ostatnia, majestatyczna – szósta część wielkiego dzieła, zatytułowana: „Co mi podpowiada miłość …” Wykonawcami będą:

  1. Wrocławska Symfoniczna Orkiestra Młodych przygotowana przez Artura Wróbla – młoda formacja, która powstała na potrzebę właśnie tego projektu artystycznego, skupia w sobie młodych, ambitnych muzyków związanych z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, Państwową Szkołą Muzyczną II st. we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną we Wrocławiu.
  2. Kirchenchor St. Stephan Krefeld und seine Freude (Chór Kościoła św. Stefana z Krefeld wraz z przyjaciółmi). Początkowo od 1874 roku istniał jako chór męski, a w 1936 roku stał się chórem mieszanym. W jego już ponad 130 letniej historii, znajdują się liczne występy z liturgiczną muzyką chóralną z różnych stylów i epok. Zespół ma stały wkład w głoszenie wiary i pracę kulturalną w parafii św. Stefana w Krefeld i poza nią. Chór ma w swoim repertuarze wiele dzieł muzyki oratoryjnej, m. in.:

- Msza f-moll Antona Brucknera - Te Deum Antona Brucknera - oratorium "Transitus animae" Lorenzo Perosi - Msza D-dur Antonina Dvoraka - Requiem Gabriela Faure i W. A. Mozarta 3. Soliści: Christine Maier-Hoffmann – sopran Angela Frömer – alt Raphael Wittmer – tenor H. P. Feyerabend – bas-baryton Całość poprowadzi niemiecki dyrygent i kantor Ulrich Stuers. Urodzony w 1951 w Mönchengladbach, ukończył fortepian i szkołę organową w Gimnazjum Munster Kantor Wiktor Scholz w Moenchengladbach. Po ukończeniu studiów uczył się u prof. Orlińskiego i prof. Heiller, a w 1977 roku zdał egzamin na Cantor Instytut Roberta Schumanna w Düsseldorfie. Od czerwca 1977 do września 1978 był kierownikiem chóru w kościele św. Józefa w Langenfeld. Od października 1978 roku został kantorem u św. Stephana w Krefeld, od 1979 roku również w St Martin, a od stycznia 2004 również w St. Hubertus. Od 2001 do 2007 był także kierownikiem Chóru „Vereinigten Männerchores 1820 Willich e.V.” Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym wydarzeń muzycznych w Kościele św. Stefana w Krefeld. Działalność koncertową prowadzi nie tylko w Niemczech, ale również w Holandii, Włoszech, Francji, Szwecji, Anglii, Austrii i Izraelu (transmisja na żywo i produkcja dla izraelskiego radia, "COL-Izrael"). W sierpniu 2005 r. brał udział w Międzynarodowy Festiwal Organowy w Polska, gdzie został bardzo entuzjastycznie przyjęty podczas koncertu w katedrze w Oliwie / Gdańsk. Wstęp na koncert jest płatny: 25 PLN dorośli, 15 PLN uczniowie i studenci. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!