Cantilena

Kameralny Chór Męski

1966

55 lat historii

Kameralny Chór Męski „Cantilena” został założony we wrześniu 1966 r. we Wrocławiu. Pół wieku pracy jednego z nielicznych już w Polsce chórów męskich zostało zauważone i docenione przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2007 chór został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Zespół, który dziś nawiązuje do bogatych tradycji chóralnych Wrocławia, swoje sukcesy zawdzięcza współpracy ze znakomitymi dyrygentami m.in.: Edmundem Kajdaszem, Krzysztofem Teodorowiczem, Tadeuszem Zatheyem i innymi.

Image

Dyrygent

Mikołaj Szczęsny

Repertuar

Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany i obejmuje muzykę od wczesnego średniowiecza do czasów współczesnych, zarówno sakralną, jak i świecką. Szczególne miejsce w repertuarze zajmuje program pieśni patriotyczno-wojskowych oraz muzyka cerkiewna.

Image

Koncerty

Chór jest inicjatorem cyklu koncertowego pod nazwą „Spotkania Muzyczne u Oblatów” , który od 1999 roku odbywa się we Wrocławiu w kościele pw. NMP Królowej Pokoju. Współorganizuje także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej Vratislavia Sacra . Chór od kilku lat współpracuje z Dolnośląskim Towarzystwem Muzycznym .Uczestniczy także w międzynarodowym Projekcie VoCE – Głosy i ścieżki Europy powołanym dla uczczenia 100 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej.

Stowarzyszenie
Kameralny Chór Męski Cantilena

Ulica: Promień 41/7
51-659 Wrocław
REGON: 020271404
NIP: 8982183413
KRS: 0000083712

© 2020 Kameralny Chór Męski Cantilena. All Rights Reserved. Designed By RoMa